Pierwsza wizyta - Jak się przygotować?

Ubierz się wygodnie lub weź wygodne ubranie na zmianę, które zapewni Ci komfort podczas wizyty i nie będzie krępowało ruchów.

W trakcie badania oceniany jest cały układ ruchu, a techniki diagnostyczno-terapeutyczne wymagają bezpośredniego dostępu do skóry pacjenta.

Przychodząc na pierwszą wizytę nie potrzebujesz skierowania lub innych badań dodatkowych, ale jeśli posiadasz dokumentację medyczną, zabierz ją ze sobą. Weź ze sobą również dokument tożsamości.

Wywiad

Pierwszym etapem wizyty jest wywiad, podczas którego opiszesz mi problem, z którym się zgłaszasz, oraz oczekiwania względem terapii.

Zadam Ci pytania dotyczące obecnych dolegliwości (gdzie są zlokalizowane, kiedy się pojawiły, o aktywności/pozycje nasilające i łagodzące dolegliwości), wcześniejszych urazów, chorób współistniejących i przyjmowanych leków (warto zapisać je na kartce 😉).

Badanie Funkcjonalne

Badanie ma na celu ocenę Twojego układu ruchu i obecnych ograniczeń jego funkcji.

Testy kliniczne mogą na chwilę sprowokować Twoje dolegliwości.

Badanie funkcjonalne umożliwia postawienie hipotezy klinicznej – najbardziej prawdopodobnych przyczyn problemu.

Terapia

Jeżeli Twój stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie leczenia zachowawczego przejdziemy do terapii, celowanej na przyczyny i skutki zgłaszanego przez Ciebie problemu.

Na koniec wizyty odpowiem na wszystkie nurtujące Cię pytania i wątpliwości, omówię przebieg terapii i przestawię dalsze zalecenia dotyczące planu leczenia.

Katarzyna Połyniak - ZnanyLekarz.pl
@Katarzyna Połyniak
image
image
image
image
image
image